|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Plan zagospodarowania os. Orła Białego: niższy budynek w miejscu Panoramy. Będzie spotkanie

W połowie października odbędzie się ponowne spotkanie z mieszkańcami w sprawie planu zagospodarowania os. Orła Białego – wynika to ze zmian, jakie wniesiono do projektu uchwały.

Pierwsze wyłożenie połączone z dyskusją odbyło się 10 sierpnia i zgromadziło sporo mieszkańców tej części Winiar, przede wszystkim sprzeciwiających się planom właściciela „Panoramy”, który chciałby pobudować w tym miejscu wieżowiec. To właśnie pomysł na taką inwestycję stał się powodem opracowania planu dla os. Orła Białego, aby powstrzymać realizację tego pomysłu.

Po spotkaniu z 10 sierpnia br. do Urzędu Miejskiego wpłynęły uwagi, które zostały przeanalizowane i ewentualnie wprowadzone do projektu planu. Najbardziej interesujące są zmiany dla terenu oznaczonego MW/U – miejsca, w którym stoi dawna „Panorama”.

Dla działek objętych tym oznaczeniem zmniejszono wskaźnik intensywności zabudowy z 2,45 do 1,40, a wysokość budynku mieszkalnego wielorodzinnego została obniżona – z pierwotnych 15 metrów do 10,5 metra. Jednocześnie budynek usługowy będzie mógł mieć tyle samo metrów wysokości (wcześniej było 9,5 metra). Zmniejszona została także liczba możliwych kondygnacji nadziemnych – tylko trzy (zamiast pięciu) i z zachowaniem dachów płaskich.

Nowy projekt uchwały to w zasadzie pozostawienie obecnego stanu rzeczy. Aktualnie na tej nieruchomości znajduje się trzykondygnacyjny budynek (parter i dwa piętra) w części mieszkalnej oraz parterowy obiekt usługowo-handlowy.

Zasadniczo więc nieruchomość nie zmieni swojego charakteru, a ewentualny nowy obiekt może estetyką odbiegać od dotychczasowego budynku. Nie będzie miał raczej większego wpływu na sąsiedztwo, jeśli chodzi o zacienienie mieszkań, a na co wskazywali mieszkańcy. Pytaniem pozostanie intensyfikacja ruchu kołowego w obrębie ich bloków, jeśli powstanie w tym miejscu obiekt usługowy – co już funkcjonowało w poprzednich latach.

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego odbędzie się 16 października w wieczerniku kościoła pw. bł. Radzyma Gaudentego o godzinie 16. Uwagi do planu można zgłaszać do 7 listopada 2023 roku. Więcej informacji, w tym rysunek oraz projekt uchwały po zmianach można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bujdasz Patrol
Bujdasz Patrol
03/10/2023 22:20

Reaktywować Panoramę, restauracji na Winiarach nam brak!!! Taką mam koncepcję.

wilk
wilk
03/10/2023 13:14

Powinien powstać tylko i wyłącznie jakiś ładny punkt widokowy ,a precz z kolejnymi marketami !!!

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
03/10/2023 10:06

Chyba ostatecznie powstanie w tym miejscu pełnowymiarowa BIEDRONKA. . Ewentualnie market STOKROTKA, bądź market DINO.



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.