|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

W Kłecku profilaktycznie o bezpieczeństwie

zdjęcia nadesłane

W sobotnie południe na kłeckim targowisku odbyła się akcja profilaktyczna mająca na celu uświadomienie prawidłowego zachowania podczas wypadku komunikacyjnego.

Uczestnicy mogli na żywo zobaczyć realistyczny pokaz akcji służb (straży, policji, pogotowia ratunkowego), które przybyły na ratunek potrąconemu rowerzyści oraz osobie zakleszczonej w samochodzie. Wcześniej osoby biorące udział w symulacji wypadku,  połączyły się z dyspozytorem i powiadomiły odpowiednie służby, a następnie rozpoczęły resustytację poszkodowanego (przy wykorzystaniu AED znajdującego się w budynku kłeckiej policji) oraz zabezpieczyły miejsce wypadku.

Dla uczestników wydarzenia zorganizowano dwa konkursy w których można było wygrać czujki czadu zakupione przez Gminę Kłecko oraz apteczki pierwszej pomocy ufundowane przez Oddział Regionalny KRUS Poznań – na miejscu obecny był dyrektor jednostki, Łukasz Grabowski.

Podczas akcji na stoisku Szpitala Pomnik Chrztu Polski oraz Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie  można było m.in. zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienie, sprawdzić jak nasz organizm zachowuje się pod wpływem alkoholu i czy środków odurzających.

Udział w akcji wzięli druhowie i druhny z OSP Kłecko, Ułanowo i Dębnica, funkcjonariusze Powiatowej Komendy policji w Gnieźnie oraz służby medyczne ze Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Akcja została zorganizowana w ramach realizowanego projektu Gminy Kłecko  pt. Wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa. Dofinansowane ze Środków Budżetu Państwa w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024. Akcję wsparła firma Auto Sanok przekazując wrak samochodu do akcji symulacji akcji ratowniczej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.