|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

ZIT podpisany. Prawie 15 mln euro na inwestycje w regionie

Samorządowcy z terenu powiatu gnieźnieńskiego mogą liczyć na środki unijne w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

W środowe przedpołudnie podpisano porozumienie, które jest zwieńczeniem długich działań samorządowców z powiatu i gmin naszego regionu, zrzeszonych w Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Gnieźnieńskiego Obszaru Funkcjonalnego. Do dyspozycji będzie 14 mln 907 tys. euro (około 67 mln złotych) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

Środki te trafią na projekty, które zostały stworzone na bazie analiz, sugestii urzędów oraz konsultacji z mieszkańcami w ramach ZIT.

Z całej puli 13 mln 118 tys. euro trafi na działania pn. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego:

  • nowe skwery, parki kieszonkowe, sieci kanalizacji deszczowej, projekty z zakresu mikro i małej retencji, odtwarzanie naturalnych ekosystemów
  • budowa ścieżek rowerowych w ramach gmin i między gminami
  • rozwój e-usług i e-zasobów geodezyjnych

Pozostała kwota tj. 1 mln 788 euro przeznaczona będzie na Europejski Fundusz Społeczny Plus, gdzie m.in. stawianie będzie na rozwój umiejętności cyfrowych dzieci i młodzieży oraz otwarcie na potrzeby gospodarki przyszłości.

W sprawie ZIT wciąż trwają konsultacje, w których uwagi można zgłaszać do 9 października – więcej na stronie ZIT.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wodzirej
wodzirej
05/10/2023 10:29

Byle nie roztrwonili tych pieniędzy na jakieś partyjne potrzeby.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.