|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Akademia Nauk Stosowanych zainaugurowała rok akademicki

Studenci oraz wykładowcy Akademii Nauk Stosowanych rozpoczęli kolejny rok nauki, a żacy z pierwszego rocznika złożyli ślubowanie.

W piątkowe przedpołudnie odbyła się uroczystość, podczas której oficjalnie zainaugurowano rok akademicki 2023/2024 w ANS (dawniej PWSZ). To już 19 lat, odkąd ta zawodowa placówka wyższa kształci na terenie Gniezna nowe kadry, zasilające różne gałęzie rynku pracy. 

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego oraz powitania gości, po czym głos zabrał rektor uczelni prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński. W swoim przemówieniu podsumował miniony rok w zakresie rozwoju uczelni, działalności naukowej, osiągnięciach oraz zamierzeniach. – Na podstawie badań statystycznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, publikowanych przez Elektroniczne Losy Absolwentów stwierdzono brak bezrobocia wśród absolwentów Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie – przyznał rektor, nie ukrywając, że w tym roku największym zainteresowaniem cieszył się kierunek pielęgniarski II stopnia. 

Następnie odbyła się uroczystość immatrykulowania nowych studentów gnieźnieńskiej uczelni. Całość spiął tradycyjny wykład inauguracyjny prof. dr hab. Jerzego Koniecznego, dyrektora Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie w ANS Gniezno.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.