|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Dłużnicy Miasta odpracowali już ponad 400 tys. złotych

Mieszkańcy, którzy mają zaległości w opłacaniu czynszów na rzecz Miasta Gniezna, mogą cały czas korzystać z możliwości ich odpracowania.

Tylko w tym roku taką opcję wybrały 23 osoby, które zmniejszyły łączne zadłużenie na kwotę 58 tys. złotych. Program, który funkcjonuje na terenie Gniezna od 2016 roku ułatwił redukcję długów o prawie 410 tys. złotych.

– Program odpracowywania należności kierowany jest do osób, których trudna sytuacja życiowa doprowadziła do powstania zadłużenia, a które chcą uczciwie odpracować swój dług. Żeby wziąć udział w programie należy złożyć wypełniony wniosek oraz zaświadczenie o wysokości dochodu z 3 ostatnich miesięcy (od pracodawcy lub wydruk z konta bankowego). Konieczne jest także regulowanie bieżących należności w terminie – informuje Urząd Miejski. Zlecane dłużnikom prace są dostosowywane do umiejętności – zazwyczaj są one jednak proste, polegające na sprzątaniu, prowadzeniu małego remontu czy pomocy w pracach administracyjnych.

Każdy, kto myśli o takiej formie spłacenia zadłużenia, może uzyskać więcej informacji w Wydziale Zasobów Mieszkaniowych i Użytkowych pod numerem telefonu 61 426 04 81.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.