|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Procesja Nocy Świętych ulicami miasta

Tradycyjnie w wieczór poprzedzający Wszystkich Świętych, wierni spotkali się w kościele garnizonowym na kolejnej odsłonie Nocy Świętych.

Co roku temu wyjątkowemu wydarzeniu przyświeca konkretny patron – tym razem organizatorzy przywołali postać św. Ojca Pio. Zakonnik z San Giovanni Rotondo, znany był powszechnie ze swoich stygmatów, ale w Kościele zapisał się także jako gorliwy sługa boży, oddany modlitwie i niesieniu pomocy duchowej każdemu, kto o nią go poprosił.

Na samym początku spotkania w kościele garnizonowym, przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych, wprowadzono do świątyni relikwie ikon świętych i błogosławionych, przywiezionych z różnych parafii. Każdą z nich niosła delegacja, wśród której znajdowały się także osoby ucharakteryzowane na postać danego patrona.

Tuż po tym odbyło się przedstawienie, przygotowane przez wincentyńską młodzież maryjną, która w wymowny sposób przedstawiła życiorys i działalność św. Ojca Pio oraz przesłanie, które kierował do wiernych. Całość dodatkowo urozmaicił akcent instrumentalny oraz śpiew chóru im. św. Ojca Pio, który od lat działa w kościele pw. św. Trójcy. 

– Przez pokorę i posłuszeństwo miał udział w tajemnicy krzyża Jezusa Chrystusa, a więc tajemnicę wielkiej miłości. Krzyż to nie jest tylko i wyłącznie cierpienie, ale to jest przede wszystkim Miłość ukrzyżowania. To jest cierpienie, które z miłości Chrystus dla nas i naszego zbawienia przyjął na siebie – mówił abp Wojciech Polak Prymas Polski. Następnie Chór im. św. Ojca Pio wykonał krótki występ, po czym ks. Maciej Lisiecki, proboszcz parafii farnej podziękował za przybycie na tegoroczną Noc Świętych oraz osobom, które przygotowały całe wydarzenie. Po tym wszyscy wzięli udział w procesji z relikwiami, która wyruszyła w kierunku katedry, gdzie odbyła się dalsza część Nocy Świętych, połączona z modlitwą. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.