|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Jest po udarze, a teraz w pożarze straciła mieszkanie. Potrzebna jest pomoc

Dwa tygodnie temu w centrum Gniezna doszło do pożaru w kamienicy. W efekcie ogień strawił całe mieszkanie, a poszkodowana mieszkanka potrzebuje teraz pomocy.

O zdarzeniu informowaliśmy 1 listopada. W kamienicy przy ul. Łaskiego wybuchł pożar, który objął niemal całe mieszkanie. W zdarzeniu poszkodowana została 73-letnia kobieta. Teraz ruszyła zbiórka na remont mieszkania.

73-letnia Róża Bubacz w kwietniu przeszła udar mózgu, w wyniku czego cierpi na lekki niedowład prawej strony. Pożar, który wybuchł 1 listopada dopełnił nieszczęścia: – Porusza się sama, ale potrzebuje pomocy rehabilitantki, żeby pracować nad sprawnością. Od czasu udaru ma problem z widzeniem na prawe oko. Oprócz tego u babci wykryto tętniaka. Niedługo czeka ją konsultacja neurologiczna, czy potrzebna będzie operacja. Cierpi też na zwyrodnienia reumatologiczne, ma zanik stawów w stopach… Choruje również na cukrzycę typu 2, przyjmuje leki – opisuje wnuczka Ewelina.

– Nie wiadomo, dlaczego wybuchł pożar. Babcia pamięta tylko goniący ją ogień i ludzi, którzy pomogli się jej wydostać. Pożar strawił znaczną część mieszkania, pozbawiając ją dachu nad głową. Rzeczoznawca wstępnie oszacował straty na kwotę 100 tysięcy złotych. Obecnie nie zapadła ostateczna decyzja o tym, czy babcia będzie mogła wrócić do tego lokalu. Jest on własnością miasta. Możliwe, że zostanie przyznane jej mieszkanie socjalne, które będzie trzeba wyremontować. „Myślałam, że mam wszystko, a teraz okazało się, że nie mam nic” – to słowa babci, gdy dotarło do niej, co się wydarzyło. W imieniu naszej rodziny bardzo proszę o pomoc! Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą kwotę. Wierzę, że razem uda nam się odmienić los mojej babci! – pisze wnuczka pani Róży.

Zbiórka prowadzona jest na siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/roza-bubacz

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.