|  Rafał Wichniewicz  |  5 komentarzy

Na stacji wąskotorówki powstanie wystawa o jej historii

Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa w tym roku mogła świętować 140-lecie istnienia. Teraz, jak poinformowano, w budynku stacyjnym powstanie wystawa o jej historii, która ma służyć także edukacji.

Nowa ekspozycja zostanie zlokalizowana w budynku warsztatowym, znajdującym się przy samym dworcu. W pomieszczeniach, które mają zostać poddane remontowi, zaprezentowane zostaną maszyny służące do obróbki części zamiennych taboru kolejowego oraz inne eksponaty związane z historią GKW.

Na działania związane z funkcjonowaniem wąskotorówki Powiat Gnieźnieński otrzymał 150 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego, z czego 102 tysiące złotych przeznaczone mają zostać na utworzenie ww. sali ekspozycyjno-wystawienniczej. Pozostała kwota trafi na utrzymanie infrastruktury działającej linii, przygotowywanej do sezonu w 2024 roku.

Mimo posiadania pewnych zbiorów wystawienniczych, trwa wciąż poszukiwanie pamiątek związanych z gnieźnieńską wąskotorówką – zainteresowani mogą się zgłaszać do Towarzystwa Miłośników Gniezna.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
emil
emil
18/11/2023 23:26

piotrus jestes wielki ale usun banery z twa piekna podobizna!!!

młody technik
młody technik
18/11/2023 22:54

Gnieźnieńska kolej wąskotorowa wymaga inwestycji w porównaniu do innych tego typu atrakcji w Polsce. Ta kwota to kropla w morzu potrzeb.

Wrrr
Wrrr
18/11/2023 11:17

Zapada się powiatowi jezdnia na libelta. Drogi powiatowe dziurawe jak szwajcarski ser. A oni wydają 150 tys nawet nie na kolejkę tylko na wystawę jakaś. Czy to pomysł strateg ów Gruszczynskiego z kampanii? Krawczyk i Mądrego?

Leszek
Leszek
18/11/2023 19:27
Odpowiedź  Wrrr

Doczytaj najpierw skąd są na to pieniądze. Czy nie rozumiesz, że to jest fundusz celowy z Urzędu Marszłkowskiego a nie z budżetu Powiatu i nijak tego nie można wykorzystać na to aby ci się d. nie trzęsła jak jedziesz samochodem.Pies ogrodnika.

Tytus
Tytus
22/11/2023 16:26
Odpowiedź  Wrrr

Każdy średnio rozgarnięty człowiek powinien wiedzieć , co to jest budżet i jak wydatkować środki finansowe zgodnie z ustawą o finansach publicznych. Marszałek dofinansował Gnieźnieńska Kolei Wąskotorowa na konkretne zadanie tj. remont pomieszczenia na salę wystawowa i infrastrukturę towarzyszącą. Nie lepiej pochwalić niż krytykować ???© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.