|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Odnowiono „najmłodszą” część Ekonomika

900 tysięcy złotych kosztowały prace związane z naprawą oraz odnowieniem wschodniej części budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Chrobrego.

Mowa o części gmachu, dobudowanym do szkoły w latach 1909-10, w którym mieści się m.in. aula (samą szkołę otwarto w 1901 roku). Obiekt wymagał koniecznych prac naprawczych w rejonie ścian szczytowych, gdzie pojawiły się spękania oraz ubytki. Dlatego Starostwo podjęło się prac związanych z tym fragmentem budynku, polegających na jego naprawie, a przy okazji także renowacji całego „skrzydła” tej części szkoły.

Ściany zostały ze sobą spięte stalowymi prętami, a przy okazji wymieniono opierzenia, okrycie dachowe oraz odrestaurowano stolarkę okienną. Ubytki tynkarskie zostały uzupełnione, a także na nowo poprowadzono niezbędne instalacje zewnętrzne. Koszt wszystkich prac wyniósł 900 tys. złotych i w całości pochodził z zasobów powiatu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.