|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Zebrali dla Oliwii ponad 8 tysięcy złotych

W piątkowe popołudnie aż 80 blach wypełnionych plackami, piernikami, pączkami i rogalikami zostało rozdysponowanych wśród mieszkańców Gniezna. Dochód wesprze leczenie Oliwii.

To kolejna odsłona inicjatywy, z którą wyszła społeczność gminy Niechanowo. Sołtysi, a wraz z nimi koła gospodyń wiejskich z różnych wsi, widząc duże zainteresowanie inicjatywą sprzed dwóch tygodni, postanowili ponownie upiec coś dla mieszkańców Gniezna. Tylko po to, by wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla Oliwii, mieszkanki gminy Niechanowo, która nagle zachorowała i wymaga leczenia oraz rehabilitacji.

W odpowiedzi na ponowny apel, wszyscy chcący pomóc rzucili się do przepisów, rozgrzewali swoje piekarniki i ostatnie dni spędzali na pichceniu różnych wypieków, które w piątek w godzinach popołudniowych wystawili na placu przy kościele garnizonowym. Wszystkie wyroby spotkały się z dużym zainteresowaniem, a dzięki przeprowadzonej zbiórce udało się zebrać 8 249,97 złotych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.