|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Morsowali i zbierali dary dla zwierząt

Mroźna pogoda przyciągnęła wielu miłośników zimnych kąpieli. Nie zabrakło też dobrych serc, bowiem niedzielne morsowanie miało charakter zbiórki na rzecz zwierząt z Gniezna.

Kilkudziesięciu śmiałków, korzystając z minusowych temperatur, zdecydowało się w niedzielne południe na kąpiel w Jeziorze Winiary. Wszystko w ramach „Zwierzakowego Morsowania”, która to inicjatywa była skierowana na zbiórkę darów na rzecz Schroniska dla Zwierząt oraz Kociego Gniezna.

W jej ramach akcji Królewskich Morsów Gniezno niektórzy miłośnicy zimnych wód nie tylko przebrali się w stroje z motywem, ale także przynosili różne produkty, potrzebne obu instytucjom-organizacjom. Do tego dołączyli się także pozostali mieszkańcy, którzy z kąpieli nie korzystają, ale wspierają samą inicjatywę.

Po nieodłącznym pamiątkowym zdjęciu i wspólnej rozgrzewce, wszyscy wspólnie weszli do wód Jeziora Winiary, w których termometr tego dnia wskazywał +2 stopnie (przy -7 na powietrzu). Wszystkie otrzymane dary trafią do ww. instytucji zajmujących się bezdomnymi zwierzętami na terenie Gniezna i regionu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.