|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

10 lat Fundacji Aktywne Trzemeszno

zdjęcia nadesłane

Dekadę temu Fundacja Aktywne Trzemeszno rozpoczęła swoją działalność, a na przestrzeni tych 10 lat działo się dużo i to na wielu płaszczyznach. Jednym z głównych celów fundacji jest promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Wydarzeń, które zrealizowano przez 10 lat, jest prawie setka, nie licząc tych, w których przedstawiciele fundacji byli współorganizatorami. Z działaniami dotarli do ponad kilku tysięcy osób. Pierwszym projektem zrealizowanym w Trzemesznie były zimowe półkolonie na sportowo. Działalność FAT skupia się także m.in. na organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży, a przez 4 lata prowadziła dla nich i rodziców zajęcia z badmintona, organizowała zawody biegowe, wspólnie z J.W. Grom i J.W. Agat
w ramach Poligonu Małego Komandosa zmagania terenowe. Do dzieci i rodziców adresowane były warsztaty z profilaktyki społecznej „Magia słów”. Starsze dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach historycznych w Trzemesznie, w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku czy akcjach wolontariackich w całej Polsce. Przy tym dba się o promocję miasta i regionu.

– Największym wydarzeniem sportowym, które realizujemy od 2 lat jest Festiwal Słońca. Dotychczas jest to jedyna impreza w regionie, która łączy aktywności sportowe typu biegi, nordic walking, kolarstwo z aktywnym wypoczynkiem, kinem plenerowym, koncertem, wykładami i spotkaniami z mistrzami sportu. Najtrudniejszym wydarzeniem było zorganizowanie „Zjazdu Mistrzów” w Lublińcu. Najpopularniejszą, masową akcją historyczną była pierwsza akcja ”Mamy Niepodległą”, którą wraz z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zapoczątkowaliśmy w Trzemesznie. Dumni jesteśmy ze współpracy z organizacjami zajmującymi się sprawami osób niedowidzących i niewidzących. Najdłużej realizowaliśmy projekt „Grand Prix Trzemeszna w biegach”, który po 7 latach zamieniliśmy na wspólne treningi zimowe. Najbardziej kolorowy projekt to oczywiście „Pasja biegania” czyli polska biegowa kronika fotograficzna. Najnowszy projekt to organizacja biegu w nowej formule- I Godzinny Bieg Parami w Mogilnie – informują przedstawiciele fundacji.

Lista działań jest długa i nie sposób wymienić je wszystkie. Ich realizacja jest możliwa dzięki dobrej organizacji pracy członków i sympatyków FAT, jak i współpracy z samorządami, służbami i strażami jednostkami organizacyjnymi, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami. Działalność nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu osób: – Bardzo dziękujemy Wam za to że jesteście z nami – dodają.

Pomysłodawcą, założycielem i prezesem Fundacji Aktywne Trzemeszno jest Wasyl Grabowski, entuzjasta sportu zakochany w lekkoatletyce. Największą wartością fundacji są ludzie, którzy bezinteresownie poświęcają się dla innych. To pasjonaci i wolontariusze, bez których nie udałoby się nic zrobić. Członkowie FAT udzielają się także poza fundacją niosąc pomoc potrzebującym. – Na co dzień wszyscy uprawiamy sporty, większość z nas biega i regularnie startuje w zawodach zajmując wysokie lokaty. Na co dzień znajdziecie nas w mediach społecznościowych. Mamy zapał, mnóstwo pomysłów i jesteśmy otwarci na każdego – dodają.

Jubileusz 10-lecia swojej działalności FAT świętowało tak jak najbardziej lubią – na sportowo z przyjaciółmi, sympatykami i członkami FAT w miejscu dla nich szczególnym – w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.