|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Mała Liwka potrzebuje wsparcia w leczeniu

Ma zaledwie 9 miesięcy, ale już teraz zmaga się z problemami zdrowia i potrzebne jest wsparcie w jej leczeniu.

Liwka urodziła się w 34. tygodniu ciąży z rozdwojonym żołądkiem oraz WPP, czyli z lewostronną przepukliną przeponową. Przez to, że nie miała wykształconej przepony, wszystkie narządy, które powinny być w brzuszku, miała w klatce piersiowej. Narządy zajęły dużą powierzchnię, przez co nie wykształciły się płuca, a serduszko Liwii jest skierowane w prawą stronę. 

– Córeczka miała 15% szans na przeżycie. By ją ratować, lekarze wykonali operację jeszcze wewnątrzmaciczną. W drugiej dobie życia Liwia miała kolejny zabieg, aby przemieścić narządy na swoje miejsce. Swoje pierwsze 40 dni spędziła w szpitalu. Tydzień była zaintubowana, a ponad 30 dni potrzebowała wsparcia oddechowego. Nasze życie to szpitale, specjaliści i rehabilitacje. W październiku Liwia przeszła kolejną operację, ponieważ odkleiła się łata (sztuczna przepona), przez co jelita „wślizgnęły się” do klatki piersiowej – informują rodzice dziecka.

Niestety, przepuklina to nie jedyny problem. Liwia ma również nadciśnienie płucne, hipoplazję płuca lewego, dysplazję oskrzelowo płucną, zespół wydłużonego QTs, asymetrię, obniżone napięcie mięśniowe oraz nadwzroczność. A ma zaledwie 9 miesięcy. – Ogrom rehabilitacji oddechowej, ruchowej oraz pokarmowej, jakiej potrzebuje nasza kruszynka, przytłoczyłby niejednego dorosłego. Chcielibyśmy, aby po leczeniu mogła jeździć na turnusy rehabilitacyjne i dalej sukcesywnie walczyć o sprawność. Przeszkodą nie do pokonania są jednak koszty. Dlatego zwracamy się po pomoc do Was, ludzi dobrego serca, którzy zechcieliby wesprzeć Liwię w jej walce i tak jak my wierzyć, że w końcu nadejdą dobre dni – apelują rodzice, prosząc o wsparcie na portalu https://www.siepomaga.pl/liwia-karasinska

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
irra
irra
18/01/2024 13:44

a milardy poszly na gowniana telewizje© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.