|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Sierżant Pyrek i hydrant Jurek na internetowej licytacji WOŚP

zdjęcia: aukcje Allegro

W serwisie aukcyjnym, z którego środki trafią na konto gnieźnieńskiego sztabu WOŚP, pojawiły się dwie „postacie”.

Pierwszą z nich jest drewniana figurka sierżanta „Pyrka”, który wystawiła na licytację Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Praca została wykonana przez jednego z funkcjonariuszy miejscowej jednostki, a prywatnie rzeźbiarza amatora Marcina Niewolskiego. Mierzy ona 30 cm wysokości i nawiązuje do maskotki wielkopolskich policjantów – właśnie sierżanta Pyrka.

Link do aukcji sierżanta Pyrka:

Drugą z postaci, która podlega licytacji, jest hydrant wykonany przez gnieźnieńską firmę AKWA. Ma on około metr wysokości, przypomina kształtem strażaka, ale umalowany jest w stylu Jerzego Owsiaka, inicjatora WOŚP. Podobne, ozdobne hydranty pojawiają się najczęściej w okolicach szkół i przedszkoli, stanowiąc urozmaicenie tego typu elementów infrastruktury, które jednocześnie dalej pełnią swoją zasadniczą funkcję.

Link do aukcji z hydrantem:

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.