|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Straciła 4 tys. złotych, chcąc sprzedać kosz do zmywarki

Gnieźnieńscy policjanci odnotowali kolejny przypadek oszustwa, którego ofiarą padła jedna z mieszkanek chcących sprzedać coś w internecie. 

Komenda Powiatowa Policji informuje o sytuacji, która spotkała 42-letnią gnieźniankę, która zamieściła w internecie ofertę sprzedaży kosza do zmywarki.

– Zaraz potem otrzymała wiadomość sms, że sprzedała przedmiot. Następnie otrzymała link, weszła w niego i potwierdziła zakończenie procesu sprzedaży. Po chwili otrzymała telefon od kobiety podającej się za pracownika platformy sprzedażowej, gdzie wcześniej pokrzywdzona zamieściła ogłoszenie. Dzwoniąca powiedziała, że 42-latka ma się zalogować poprzez aplikację mobilną do swojego banku, równocześnie informowała o dalszych krokach na koncie mobilnym. Po chwili gnieźnianka zorientowała się, że z jej konta zniknęły pieniądze – opisują policjanci. W sumie kobieta straciła 4 tysiące złotych.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność: -Sprzedając w Internecie, również możesz zostać oszukany! Nie klikajmy w linki otrzymane od nieznanych osób. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy danych takich jak login i hasło do bankowości internetowej, czy informacji zapisanych na karcie płatniczej. Zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży. Czytajmy SMS-y z banku. Zwracajmy uwagę na to, co autoryzujemy. Jeżeli staniemy się ofiarą przestępstwa, niezwłocznie skontaktujmy się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej, a następnie poinformujmy o wszystkim Policję.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
03/02/2024 04:28

Bądźmy bardziej czujni. Wiadomość została wysłana z bramki SMS, nie ma nic wspólnego z platformą. Nie posiada znaków Polskich. Zgubiona litera. Strona internetowa nie jest powiązana z oryginalną. Wszelkie płatności zawsze dokonywanie są na tej stronie gdzie dokonaliśmy wystawienia przedmiotu.

IMG_20240203_042403© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.