|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Lekcja o powstaniu wielkopolskim w… pociągu

W czwartkowe przedpołudnie z Gniezna do Inowrocławia i z powrotem wyruszył wyjątkowy pociąg – nie tylko z motywem powstańczym, ale i z lekcjami o historycznym wydarzeniu, opowiadanymi na trasie.

W przejeździe składu, zorganizowanego przez Koleje Wielkopolskie i Urząd Marszałkowski, wzięła udział spora grupa uczniów gnieźnieńskich szkół. Sama inicjatywa trwa trzy dni i w tym czasie skład malowany w powstańcze motywy odwiedza różne miasta na terenie naszego województwa, gdzie toczyły się walki powstańcze z 1918 i 1919 roku

W czwartkowe przedpołudnie pociąg przybył na stację w Gnieźnie i wyruszył w dwugodzinną podróż do Inowrocławia. W jej trakcie uczniowie mieli okazję zapoznać się nie tylko z tematyką powstania, ale także umundurowaniem i uzbrojeniem jego uczestników – nierzadko ich rówieśników, którzy 105 lat temu wywalczyli niepodległość dla Wielkopolski.  

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.