|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Nowy eksponat w Parowozowni Gniezno

źródło: Stowarzyszenie Parowozownia Gniezno

Zasoby stowarzyszenia, prowadzącego działalność wystawienniczą w lokomotywowni przy ul. Składowej, wzbogaciły się o nietypowy w tej tematyce pojazd.

Z kołami, ale nie na szynach, ale na ziemi- Star 660M2 to terenowy samochód ciężarowy średniej ładowności, który został przekazany Stowarzyszeniu Parowozownia Gniezno na mocy decyzji Ministra Obrony Narodowej. Wcześniej, o czym też świadczy jego malowanie, służył on w Wojsku Polskim. Pojazd przyjechał do Gniezna z Elbląga i już trafił pod dach.

Nie są to pojazdy, które kojarzone są z koleją, ale jak zakładają członkowie stowarzyszenia, Star przejdzie wiosną dokładną inspekcję, która pozwoli ustalić, czy służyć on będzie jako eksponat statyczny czy będzie można go wykorzystywać w praktyce do np. przewozu jakichś materiałów podczas porządkowania terenu czy innej działalności ww. organizacji.

Dodajmy, że rok temu, decyzją tej samej instytucji, do zasobów stowarzyszenia trafił także ciągnik Ursus U-912.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
09/02/2024 13:45

zacny model, powodzenia

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
09/02/2024 09:47

Czy to jest Parowóz?

Rafał
Rafał
10/02/2024 17:51

Chyba tam nie ma parowozów ale mają pomieszczeń dużo pustych😁

DASK
DASK
11/02/2024 09:24

Chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.