|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Ruszyła przebudowa drogi Jankowo Dolne – Wierzbiczany

Rozpoczęły się prace związane z rozbudową drogi gminnej, prowadzącej z Jankowa Dolnego do Wierzbiczan.

O planowanych utrudnieniach informowaliśmy kilka dni temu, a obecnie rozpoczął się pierwszy etap zaplanowanych prac – od odcinka położonego w niewielkim lesie, przy wiadukcie kolejowym. Ogółem prace podzielone są na trzy odcinki – w sumie o długości 1,5 kilometra.

Inwestycja polegać będzie na poszerzeniu jezdni o 1-2 m, aby docelowo miała ona 5,5 m szerokości, wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa a na terenie wsi Wierzbiczany powstanie chodnik z kostki betonowej. Ponadto zrealizowane zostaną pobocza, zjazdy do posesji, kanały odprowadzające wody oraz pozostała infrastruktura.

Inwestycja zostanie zrealizowana do końca lipca 2024 roku, a jej wykonawcą jest firma Transport Publiczny Handel Wynajem Paweł Macioszek z Cielimowa. Koszt wyniesie ponad 4,3 mln zł, z czego Gmina Gniezno uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2,5 mln zł (60% kwoty całościowej). Jest to drugi etap prac – pierwszy obejmujący odcinek od Jankowa Dolnego w kierunku ww. lasu przed wiaduktem, wykonany został w 2022 roku. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
13/03/2024 11:34

Niestety dla Wykonawcy, który wygrał robotę ceną, więc stara się na czymś zarobić na załączonych zdjęciach wyraźnie widać jak on nie wykonuje konstrukcji drogi zgodnie z projektem. Gdzie stabilizacja gr. 15 cm i podbudowa gr.25cm, korytowanie na 45 cm z uwzględnieniem 5 cm warstwy wiążącej, bo rozumiem, że warstwa jezdna ułożona będzie na istniejącej i mam nadzieję na siatce. Radni i kandydaci na stanowiska w Wyborach weźcie się za temat, bo robota toczy się bez nadzoru co widać na zdjęciach i na żywo.

kris
kris
21/02/2024 22:51

i jak tam koalicja 13 lutego nic się nie dzieje w temacie inwestycji pani butrymowicz i panie m€ndry i co wy na to

rowerzysta
rowerzysta
21/02/2024 16:41

Ciekawe, czy na chodniku będzie dopuszczony ruch rowerowy.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.