|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Uczniowie I LO podzielili się swoją krwią

zdjęcia nadesłane

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbyła się akcja oddawania krwi. W sumie zebrano jej ponad 7 litrów.

Młodzież najstarszego gnieźnieńskiego liceum już od roku 2005 uczestniczy w prowadzonym przez Polski Czerwony Krzyż turnieju szkół policealnych, pomaturalnych i ponadgimnazjalnych „Młoda Krew Ratuje Życie”. W ramach projektu ilość oddanej krwi oceniana jest przez Zarząd Okręgowy PCK w Poznaniu w stosunku do liczby pełnoletnich uczniów w placówce. Celem akcji jest upowszechnienie idei honorowego krwiodawstwa, świadomość posiadanej grupy krwi oraz korelacji grup krwi i ich konsekwencji.

Tym razem w I LO do donacji zgłosiło się 39 osób, z czego 17 zostało zakwalifikowanych do poboru krwi. Na uruchomionych stanowiskach w czytelni szkoły, łącznie zebrano około 7,358 litrów krwi. Ponadto 14 osób zostało zgłoszonych do bazy dawców szpiku. W ten sposób po raz kolejny okazało się, że młodzież gotowa jest nieść pomoc potrzebującym, dzieląc się najcenniejszym darem, jakim jest krew.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.