|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Ponad 7 ton zebranej żywności przez Caritas. Trafi do potrzebujących

źródło: Caritas AG

W minionym tygodniu Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej po raz 24. przeprowadził akcję zbiórki żywności „Tak. Pomagam!”. Inicjatywę wspierali wolontariusze.

Przed nadchodzącymi świętami wielkanocnymi, miejscowy oddział Caritas zorganizował w 47 sklepach na terenie Gniezna i powiatu zbiórkę żywności. W jej przeprowadzeniu pomagało 850 wolontariuszy, przede wszystkim uczniów szkół, którzy informowali klientów o całej inicjatywie oraz przyjmowali dary składane do koszyków.

Jak poinformował Caritas, dzięki hojności ofiarodawców, udało się zebrać 7188 kilogramów produktów z długim terminem przydatności do spożycia. Teraz trafi ona do około tysiąca potrzebujących z terenu całej archidiecezji, którzy podlegają wsparciu tej organizacji.

– Dziękujemy przede wszystkim darczyńcom, za hojność, kierownikom i pracownikom sklepów, za wsparcie, wolontariuszom i ich opiekunom, za żarliwość. Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się akcję przygotowania i przeprowadzenia zbiórki bardzo dziękujemy! – informuje Caritas AG.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.