|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Przeszli trasą wiosennego rajdu PTTK

zdjęcia nadesłane

Gnieźnieński oddział PTTK zorganizował po raz dwunasty rajd z okazji rozpoczynającej się wiosny. Poprowadzony został przez tereny Lasu Miejskiego aż do Żydowa.

XII Rajd „Topienie Marzanny” został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Gnieźnie. Trasa rajdu wiodła przez malownicze lasy we wschodniej części gminy Czerniejewo, zapewniając uczestnikom niepowtarzalne widoki i kontakt z naturą. Szczególnym punktem trasy był przystanek przy miejscu lądowania Papieża Jana Pawła II w roku 1979, gdzie znajduje się tzw. Krzyż Papieski. To symboliczne miejsce dodatkowo wzbogaciło doświadczenie uczestników, przypominając o ważnych wydarzeniach z historii Polski.

Meta rajdu zlokalizowana została na terenie szkoły w Żydowie, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji. Konkurs na najpiękniejszą Marzannę oraz konkursy sportowe stanowiły doskonałą okazję do integracji i zabawy dla wszystkich uczestników. Dodatkowo, pyszny posiłek, serwowany na zakończenie rajdu, nie tylko zaspokoił głód, ale także dostarczył energii na drogę powrotną do Gniezna.

Komandorem rajdu był Tomasz Ryszczuk, wiceprezes zarządu PTTK Gniezno, a współorganizacją wydarzenia zajęli się również Edward Polański, Małgorzata Kaźmierczak, Magdalena Zbiranek i Krystyna Sarnowska. Organizatorzy dziękują opiekunom grup za poświęcony czas dla swoich podopiecznych i za wspólnie spędzone kilometry.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.