|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Świąteczne śniadanie dla samotnych seniorów

zdjęcie nadesłane

W minioną sobotę w Hotelu Nest znajdującym się przy ulicy Sobieskiego w Gnieźnie odbyło się śniadanie wielkanocne dla samotnych seniorów.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich. Jest to organizacja, która zrzesza starsze i samotne osoby oraz wolontariuszy, którzy ich regularnie odwiedzają i spędzają z nimi czas. Spotkanie to dla seniorów było okazją do wyjścia z domu często zamkniętych starszych osób oraz spotkania się, porozmawiania i pożartowania z innymi. Na każdego czekał upominek w formie wiklinowego koszyczka z kwiatkiem. Podczas spotkania wszyscy mieli okazję wysłuchać mini koncertu Zosi, uczennicy gnieźnieńskiej Szkoły Muzycznej, która umiliła czas grą na skrzypcach.

Wiele starszych osób przeżywa czas Wielkanocy w smutku i samotności, w tęsknocie za tymi, którzy już odeszli. Każdy z nas może to zmienić – poprzez wsparcie akcji wielkanocny koszyczek. – Pragniemy zapewnić osamotnionym seniorom wyjątkowe spotkanie przy wspólnym stole. Troszczymy się również o tych seniorów, którzy nie będą w stanie dotrzeć na wspólne śniadanie. Odwiedzą ich wolontariusze – przyniosą ciepłe życzenia i wielkanocny upominek, a nade wszystko obecność drugiego człowieka – informują organizatorzy. Akcję można wesprzeć pod adresem strony www.malibracia.org.pl

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.