|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Groby pańskie w gnieźnieńskich kościołach

Tradycją Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty są odwiedziny wiernych przy grobach pańskich, ustawionych w świątyniach z okazji nadchodzącej Wielkanocy.

Grób Pański jest miejscem mającym symbolicznie przedstawiać miejsce spoczynku, w którym został pochowany Jezus Chrystus wkrótce po ukrzyżowaniu. Każda wspólnota parafialna przygotowuje takie miejsce na terenie świątyni, które później staje się miejscem modlitwy i skupienia – wystawiony przy tym jest Najświętszy Sakrament. Często też w innej części kościoła towarzyszy temu Ciemnica – opuszczone tabernakulum. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze wszystkich kościołów na terenie Gniezna.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
31/03/2024 09:07

Piękny był także grób w kaplicy MBDobrej Rady na Grzybowie.

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
30/03/2024 23:22

Piękne są te groby Pańskie w naszych gnieźnieńskich kościołach. Ile w nich talentu naszych rodzimych artystów, starających się oddać ducha Jerozolimy !© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.