|  Materiał wyborczy  |  18 komentarzy

List do wyborców Gminy Gniezno

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy Gminy Gniezno,

już 7 kwietnia 2024r. odbędą się wybory do samorządu lokalnego. Zamierzam ponownie ubiegać się o stanowisko Wójta Gminy Gniezno. Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2007 r. działam w samorządzie lokalnym, a od ponad pięciu lat zajmuję stanowisko Wójta Gminy Gniezno. W swojej pracy samorządowej zajmowałam się w szczególności nadzorowaniem realizacji inwestycji publicznych oraz pozyskiwaniem środków finansowych na realizację potrzebnych zadań. Moje doświadczenie zawodowe stało się niezwykle przydatne w realizowaniu inwestycji publicznych w Gminie Gniezno. W życiu prywatnym jestem szczęśliwą mężatką i mamą trojga dzieci. Nie należę do żadnej partii politycznej. Czuję się dobrze przygotowana do pełnienia funkcji Wójta Gminy Gniezno na kolejną kadencję.

Od chwili objęcia stanowiska Wójta Gminy Gniezno z ogromnym zaangażowaniem przystąpiłam do realizacji programu wyborczego. Dzisiaj mogę z pełną odpowiedzialnością potwierdzić, że mój program zrealizowałam w całości, a Gmina Gniezno widocznie się zmieniła. Nasza gmina należy do najbardziej rozwijających się gmin powiatu gnieźnieńskiego i wykracza często poza standardy regionu. Do niezwykłych osiągnięć mijającej kadencji zaliczyć można zmianę organizacji publicznego transportu zbiorowego, otrzymanie wyróżnienia Lidera Edukacji dla gminnych jednostek oświatowych, wspaniały rozwój kultury dzięki zmianom w Gminnej Bibliotece Publicznej. W życiu społecznym zaistniało wiele pozytywnych zmian jak chociażby rozwój polityki senioralnej czy realizacja programów profilaktyki zdrowia. Wiele zamierzeń udało się zrealizować dzięki dużej aktywności w pozyskiwaniu środków finansowych. Kwota dofinansowań na potrzebne zadania dla gminy w ostatnich pięciu latach łącznie wyniosła blisko 40 mln złotych.

Kieruję słowa serdecznych podziękowań wszystkim, którzy wspierali mnie od początku pracy w gminie, pomagali w realizacji programu. Dziękuję mieszkańcom gminy za zrozumienie i każde dobre słowo, które często było mi wprost przekazywane. Wasza pomoc przyczyniła się do sukcesu Gminy Gniezno.

Program na najbliższe lata priorytetowo traktuje realizację inwestycji drogowych, kontynuację rozbudowy sieci kanalizacyjnej czy wsparcie mieszkańców w dostępie do wysokiej jakości usług edukacyjnych i opiekuńczych. Wiele inwestycji jest zapoczątkowanych i wymagają realizacji jak budowa klubu dziecięcego na granicy dwóch największych sołectw Osińca i Szczytnik Duchownych czy budowa hali sportowej w Goślinowie. Są również zadania, które od lat oczekują na realizację jak chociażby przebudowa sieci wodociągowej w Jankowie Dolnym. Jestem gotowa podjąć kolejne wyzwania i dalej służyć mieszkańcom Gminy Gniezno.

Proszę o głos każdego z Państwa by móc kontynuować proces dynamicznego rozwoju naszej gminy. Każdy z nas może uczestniczyć w działaniach na rzecz całej społeczności. Razem tworzymy wspólnotę samorządową, która troszczy się o dobro naszej małej Ojczyzny.

Z wyrazami szacunku

Maria Suplicka

Kandydatka na Wójta Gminy Gniezno

Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańcy Gminy Gniezno

Materiał sfinansowany z KWW Mieszkańcy Gminy Gniezno

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tak
Tak
05/04/2024 22:02

W tych wyborach nie każdy kandydat jest rzeczywiście mądry 🙂 Widzimy się przy urnie i głosujemy na panią.

Dabka
Dabka
06/04/2024 09:40
Odpowiedź  Tak

Ja mam do wyboru jeszcze 3 kandydatów . Z pewnością na Panią nie zagłosuję Danka

senior
senior
04/04/2024 13:50

Nasza gmina pod przewodnictwem dotychczasowej Pani Wójt zmieniła swoje oblicze. Pani Wójt bez zbędnych wiwatów systematycznie podnosiła poziom infrastruktury gminnej, starała się w każdej części rozległej gminy cos naprawić. Cicha, spokojna, ale bardzo pracowita zasługuje nadal na nasze poparcie.

Zofia
Zofia
04/04/2024 20:14
Odpowiedź  senior

Nie wszyscy tak sądzę , z ludźmi nie konsultuje swoich pomysłów .Rozmawia z wąską grupką ludzi . Tak jak się obserwuje ma wielu przeciwników .

Junior
Junior
04/04/2024 20:26
Odpowiedź  senior

Senior może tak sądzić ale junior chce mieszkać. W nowoczesnej gminie .W gminie w której jest dostęp do kanalizacji . a .latem nie brakuje wody z bardzo dobrym dostępem do internetu , w gminie w której nie rozpadają się drogi itp. Junior

Fiłip
Fiłip
05/04/2024 12:39
Odpowiedź  senior

Potwierdzam to co powiedziała Ania ” Naszej gminie daleko do czołówki.”

Zofia
Zofia
06/04/2024 05:16
Odpowiedź  senior

Ì to widać ,.” Że Pani Wójt jest cicha i spokojna ” Zófia

Obywatel
Obywatel
04/04/2024 00:40

„Nie należę do żadnej partii politycznej”, podkreślając to w każdej prezentacji należałby również dopisać, że od 24 listopada 2016 r. jestem członkiem zarządu Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska, która przychylnym okiem skierowana jest na PIS. Chyba to umknęło pani wójt. Nie ma się czego wstydzić. 🙂

Sewerka
Sewerka
04/04/2024 20:36
Odpowiedź  Obywatel

Obywatel jak dobrze ,że przypomniałeś czego Pani Wójt nie mówi .My dobrze wiemy swoje apolityczność tylko na papierze .Sewerka

Qter
Qter
04/04/2024 20:43
Odpowiedź  Obywatel

Pani Wójt napisała prawdę, gdyż nie należy do żadnej partii politycznej, znalazł się jednak domorosły Sherlock Holmes, który dostrzegł jakoby przychylne Jej spojrzenie w stronę PiS i w dodatku za pośrednictwem stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska. Zapewne Obywatela cieszyłoby czułe spojrzenie w kierunku PO, Trzeciej Drogi Lewicy a nawet Konfederacji, stąd ta żałość i obrzucanie politycznym błotkiem, bo a nuż się przyklei. Widać, że moda na PiS, jako polskiego politycznego przysłowiowego „czarnego luda” nie minęła. Polacy, to bojowy i hardy naród, im nas bardziej straszą, tym my się mniej boimy, więc dobrze będzie Obywatelu, gdy to zapamiętasz.

Roma
Roma
04/04/2024 22:53
Odpowiedź  Obywatel

Bzdura, nie manipuluj, nie masz argumentów, więc chociaż nie kłam. ZG to nie PiS i tyle w temacie.

Gracha
Gracha
05/04/2024 11:20
Odpowiedź  Obywatel

Od kiedy w wyborach kandydaci maja pisać o swoich „przychylnościach”? Do kandydata zastępcy Budasza w Gnieźnie przyjechał extra „przychylać” niejaki pan Biedroń i co, z tego? Jakieś konotacje z tego tytułu? Niech „Obywatel” puknie się w czoło!

PAWEŁ
PAWEŁ
06/04/2024 05:24
Odpowiedź  Gracha

A co Tobie do Pana Biedronia ” to człowiek a nie ideologia ” Widzę Twoją nienawiść do drugiego ćzłowieka czy tak postępuje ķatołik ? To Ty pukńij się w czoło..Paweł

Ania
Ania
03/04/2024 17:33

Dosyć tych listów apeli i obiecanek .Niech się to wszystko już skończy i przejdźmy do szarej rzeczywistości Ania

Ania
Ania
03/04/2024 09:48

PANI WÓJT daleko naszej gminie do czołówki .Ania

Qter
Qter
04/04/2024 16:55
Odpowiedź  Ania

A kto się w tej czołówce wg Ciebie znajduje? Jakie kryteria przyjęłaś, czy dokonałaś wszechstronnej oceny osiągnięć tej tajemniczej czołówki i porównałaś z gminą Gniezno; miałaś dostęp do danych źródłowych? Podziel się z nami tą tajemną wiedzą, którą zapewne posiadasz rzucając z taką lekkością w przestrzeń publiczną swoją bardzo uogólnioną ocenę.

Elka
Elka
06/04/2024 05:10
Odpowiedź  Qter

Spójrz na ościenne gminny i porównaj w jaki sposób włodarze sprawują władze zapytaj mieszkańców jakie mają zaufanie , zobacz jak rozwijana jest infrastruktura , jak tworzy się miejsca pracy itd Elka

Agata
Agata
06/04/2024 08:46
Odpowiedź  Qter

Zapytaj mieszkańców sąsiednich gmin jak im się żyje.? Zobacz jak wygląda infrastruktura jak powstają miejsca pracy jak dba się o placówki óświatówe i wiele innych rzeczy. U nas zadowoleni są tylko. Seniorzy ., łudzie młodzi takiej radośći nie wykazują Agata© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.