|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Strażacy wezwani do „powalonego drzewa” na drodze i… ostre komentarze w sieci

źródło: OSP Czerniejewo

W miniony wtorek druhowie z OSP Czerniejewo zostali skierowani do miejscowego zagrożenia, jakim miało być drzewo powalone na drodze.

Tak wynikało ze zgłoszenia, które trafiło do KP PSP Gniezno 2 kwietnia około godziny 16:30, a skąd przyszła dyspozycja do czerniejewskich druhów. Dokładnie to na drodze wyjazdowej z tej miejscowości w kierunku Wrześni miało znajdować się powalone drzewo, które blokowało pas ruchu.

Strażacy udali się na miejsce celem usunięcia przeszkody, po czym na miejscu zastali… niewielką, ułamaną gałąź i to bardziej przerośniętego krzewu, niż drzewa. Druhowie oczywiście w kilka sekund usunęli przeszkodę, ale po publikacji w sieci informacji o podjętej tego dnia interwencji, pojawiła się spora lawina komentarzy.

Spośród wielu wpisów, które wulgarnie określały możliwości poznawcze osoby zgłaszającej przeszkodę, pojawiły się i takie: – Wystarczyło na bok odciągnąć tą gałąź a co by było gdyby w tym momencie palił się komuś dom albo byłby jakiś wypadek osoba zgłaszająca powinna iść po rozum do głowy – napisał Damian. – Tak trudno było samemu te gałąź odciągać na pobocze ? Brak szacunku dla Waszej pracy – stwierdziła Magdalena. – Gorsze konary człowiek sam przenosił… – dodała Marta. – To jest parodia do takich rzeczy wezwać straż – napisał Michał.

I trudno się nie zgodzić z komentarzami, bo nawet jeżeli osoba zgłaszająca faktycznie mogła nie być w stanie usunąć przeszkody z drogi z różnych powodów, to jednak ruch panujący na tej drodze nie jest aż tak mały, by inni zmotoryzowani nie mogli tego zrobić. Zwłaszcza, że nie wymagałoby to zbyt wiele wysiłku.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Myślibórz
Myślibórz
04/04/2024 13:33

Wzywać strażaków mogła tylko osoba niespełna rozumu. Ile razy zdarzyło się mi zdejmować takie gałęzie z drogi. Wystarczy zatrzymać się na poboczu, włączyć miganie, wysiąść, ściągnąć, porzucić poza drogą, jechać dalej z uczuciem satysfakcji zrobienia czegoś dobrego dla wszystkich.

Maciek
Maciek
04/04/2024 08:01

Dzwoniący powinien zapłacić za ten przyjazd© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.