|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Pierwsze posiedzenia nowych rad

Na początku przyszłego tygodnia odbędą się pierwsze sesje rad nowej kadencji. W ich trakcie radni będą składać przysięgę oraz wybierać przewodniczących.30 kwietnia w samorządzie formalnie zakończyła się kadencja 2018 – 2024, a od 1 maja rozpoczęła się kadencja 2024 – 2029. Oznacza to konieczność zwołania posiedzeń rad, które z uwagi na długi weekend majowy zostały przełożone na pierwszy „wolny” tydzień. Zgodnie z ustaleniami z komisarzem wyborczym, samorządy zwołują je w poniedziałek lub wtorek.

W poniedziałek 6 maja o godzinie 12 odbędzie się I sesja Rady Gminy Gniezno, a o godzinie 13 zaplanowano I sesję Rady Miasta Gniezna. Na obu przewidziano wręczenia zaświadczeń o wyborze, ślubowania radnych, a następnie wybór komisji skrutacyjnej i potem tajne głosowanie nad wyborem przewodniczącego rady.

We wtorek 7 maja odbędzie się I sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Jej rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 16 – jej przebieg jest podobnym do ww. posiedzeń.

Wszystkie sesje rozpoczynać będą radni seniorzy, a więc najstarsi zasiadający w nowych radach. W przypadku gminy Gniezno będzie to Ryszard Majewski, w Radzie Miasta Gniezna zainauguruje ją Jan Budzyński a w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego – Ewa Mądra.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
heros
heros
05/05/2024 12:15

Naczelnym Miejskiej Rady będzie znany Rycerz z Rycerskiej, co już postanowione.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.