|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Upamiętnili 79. rocznicę zakończenia wojny

Delegacje z pocztami sztandarowymi, mundurowi, samorządowcy oraz mieszkańcy wzięli udział w uroczystości upamiętniającej zakończenie II wojny światowej.

W 79 lat po podpisaniu kapitulacji przez wojska niemieckie, które kończyło działania zbrojne na europejskich frontach wojny, w Parku im. Tadeusza Kościuszki odbyło się spotkanie pamięci, połączone z oddaniem hołdu poległym i pomordowanym w trakcie tej pięcioletniej czarnej karty w historii naszego kraju.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, po czym do zgromadzonych słowo wygłosił prezydent Michał Powałowski. W swoich słowach podkreślił znaczenie wydarzenia z 8 maja 1945 roku, które dla Polski, doświadczonej długą okupacją, oznaczało zakończenie cierpienia milionów ludzi, ale też przejście pod władzę komunistyczną. Dodał, że współcześnie pamięć o tych wydarzeniach musi być pielęgnowana i przypominana, jako swoiste memento dla kolejnych pokoleń.

Tuż po tym odczytany został Apel Pamięci, po którym oddział Wojska Polskiego oddał salwę honorową. Następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Całą uroczystość zakończył harcerski krąg. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
09/05/2024 16:31

Komunistyczne judasze GDZIE byliście 3 maja???? Katedra śmierdziała???? Pewnie trzeba było wytrzeźwieć po oblewaniu ciepłych posadek i stołków !!!

historia
historia
08/05/2024 22:31

No cóż, kombatantów biorących czynny udział w tej okrutnej wojnie już nie ma.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.