|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Strażacy świętowali swój dzień

źródło: Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury Gminy Łubowo

W minioną niedzielę w Dziekanowicach odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka OSP. Na wydarzenie przybyli ratownicy z wielu jednostek oraz mieszkańcy regionu.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, odprawionej w zabytkowym kościele pw. św. Anny i św. Wawrzyńca, znajdującym się w Wielkopolskim Parku Etnograficznym. Tuż po niej, uczestnicy przeszli uroczyście na tereny zielone, gdzie zorganizowany został piknik strażacki.

W części oficjalnej wydarzenia przyszedł czas na przemówienia i podziękowania – za ofiarną służbę, gotowość i pilność w szkoleniu oraz doskonaleniu swoich umiejętności przez wszystkich druhów, zrzeszonych w ochotniczych jednostkach. Przy tej okazji wręczono oficjalne grawery na ręce zarówno strażaków, jak i osób wykazujących się swoim wsparciem na rzecz jednostek OSP.

Po tym odbyła się część artystyczna pikniku, połączona z różnymi strażackimi konkurencjami oraz innymi zabawami i atrakcjami, przygotowanymi dla najmłodszych. Nie zabrakło także smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich „Na Lednicy oraz panie z Imielenka i Fałkowa.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.