|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Przedszkole nr 14 obchodziło 45. rocznicę powstania

źródło: Urząd Miejski

Prawdziwe święto obchodzili podopieczni działającego na os. Jagiellońskim przedszkola, które liczy sobie już prawe pół wieku.

Miniony czwartek, dzieci z Przedszkola nr 14 wraz z nauczycielkami oraz pracownikami administracji i obsługi, nie spędzili w swojej codziennej placówce. Tym razem wszyscy udali się do restauracji Leo Libra, gdyż okazja ku temu była wyjątkowa. „Mali Piastowie”, bo takie imię noszą uczęszczający do tej jednostki, obchodzili 45-lecie jej istnienia.

Przedszkole powstało tak, jak budowano osiedla Winiar. W 1979 roku, pomiędzy Jagiellońskim a Piastowskim powstał budynek, w którym ulokowano przedszkole dla rodzin zasiedlających nowe bloki. Od tej pory pisała się lokalna historia tej instytucji, ważnej dla sprawnego funkcjonowania tej części dzielnicy. 

Podczas uroczystości nie zabrakło wspomnień, kwiatów, występów oraz akcentów artystycznych z udziałem dzieci oraz zaproszonych gości. Gratulacje z okazji urodzin na ręce dyrektor Goretty Hanczewskiej złożył prezydent Michał Powałowski. Wśród publiczności obecna była także delegacja z miasta partnerskiego Gniezna – litewskich Radwiliszek. Na koniec oczywiście nie mogło także zabraknąć tradycyjnego tortu urodzinowego. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.