|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Ciągle przypominać o wartości, jaką są pszczoły

Chronić i pielęgnować – o takim podejściu do pszczół oraz miejsc, z których zbierają one nektar, mówiono w trakcie spotkań zorganizowanych przez gnieźnieńskie koło Polskiego Klubu Ekologicznego.

W miniony poniedziałek przed południem odbyły się spotkania zorganizowane na terenie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych przy ul. Kostrzyńskiej. Tam, na os. Skiereszewo, znajduje się miejsce idealne na rozmowy na temat ww. owadów oraz wartości, jakie one ze sobą niosą. Wszystko w ramach Światowego Dnia Pszczół.

– Przybyliśmy tu, ponieważ tu się znajduje wspaniały ogródek informujący o życiu pszczół, pożytku z nich i zaprosiliśmy w to miejsce mieszkańców – mówiła Grażyna Bernaciak. Klub spotkał się z seniorami oraz młodzieżą, by rozmawiać o życiu tych owadów oraz temu, jak należy się nimi zajmować: – Chcemy edukować także młodsze pokolenie, żeby doceniali to, co przyroda nam daje i jakie mamy z tego pożytki.

Z uczestnikami spotkań rozmawiała Irena Woźniak, która jest wielką miłośniczką pszczół. – Mówi się o pszczołach, o chorobach, które je wyniszczają, ale na czubku tej piramidy złoczyńców stoi człowiek i on niestety czyni najgorsze rzeczy. Nie tylko są tu pestycydy. Pszczelarze mają świadomość, że dużo złego dzieje się w ogródkach działkowych, bo rolnicy są rozliczani z tych pestycydów, ale w ogródkach – „hulaj dusza”. Dlatego bardzo dobrze, że mówimy o pszczołach – mówiła.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.