|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Promowali ideę rodzin zastępczych

Grono mieszkańców z terenu powiatu gnieźnieńskiego, które stanowią rodziny zastępcze lub wspierają działania na rzecz promowania tej idei, wzięło udział w marszu. Jego przesłanie miało pokazać, że piecza zastępcza jest bardzo ważna w społeczeństwie.

W sobotnie przedpołudnie ulicami centrum Gniezna przeszedł po raz kolejny marsz organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Jego idea jest jedna – promocja pieczy zastępczej, jako formy niesienia pomocy najmłodszym, nierzadko będącym w bardzo trudnej sytuacji.

Obecnie na terenie powiatu gnieźnieńskiego funkcjonuje 173 rodziny zastępcze, w których przebywa aktualnie ponad 270 dzieci. To tylko pokazuje, że sytuacja jest wciąż nie do końca dobra, jak informuje dyrektorka PCPR Dorota Perlik. Po pierwsze, że wciąż są dzieci, które trzeba odbierać w celu ich ochrony, a po drugie – że brakuje rodzin zastępczych. „Nabór” chętnych do udziału w tym społecznym programie cały czas trwa – więcej informacji można znaleźć na stronie PCPR.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.