|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami centrum miasta

W najbliższy czwartek 30 maja przypadać będzie święto Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z okazji święta przypadającego w czwartek, odbędzie się wspólna procesja czterech parafii, w których zawsze uczestniczy wielu wiernych.

Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 10 w katedrze, po której wyruszy procesja udająca się przez centrum (Rynek, Chrobrego, Łubieńskiego) do kościoła pw. św. Michała Archanioła – po drodze znajdować się będą ołtarze przygotowane przez inne parafie. W uroczystości brać będzie udział bp Radosław Orchowicz.

W tym czasie spodziewać się można utrudnień w ruchu, który będzie regulowany przez służby.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
28/05/2024 12:00

Jak znam dzisiejszych Gnieźnian, to większość z nich w tym, dniu będzie już nad morzem bałtyckim albo na swoich działkach rekreacyjnych . Np na Kalinie. A pozostali będą jeszcze o godzinie 10.oo…….. w swoich łóżkach.

Paweł
Paweł
30/05/2024 08:43

Oczywiście ty jako jedyny będziesz na procesji.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.