|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Zjazd rodzinny Perlickich

zdjęcia nadesłane

W całym kraju jest ich ponad dwustu, a do niewielkiej miejscowości pod Gnieznem zjechała się spora część. Mowa o potomkach rodziny Perlickich, którzy zorganizowali wspólny zjazd.

Dzięki rozwojowi internetu oraz digitalizacji wielu dokumentów, genealodzy mają sporo narzędzi umożliwiających poszukiwanie swoich przodków i budowanie drzew swoich rodzin. Nierzadko odkrywane są wówczas różne historie, które gdzieś na przestrzeni pokoleń poginęły w ludzkiej pamięci.

„Odbudowa korzeni” rodzinnych odbywa się na różne sposoby. Takimi są też familijne zjazdy, które służą integracji i wymianie wspomnień. Tak też było w miniony piątek 31 maja w Kędzierzynie. Tam to, z inicjatywy Heleny Perlickiej z Gdyni po raz szósty odbył się Zjazd Rodziny Perlickich. 

Wszyscy spotkali się w kościele pw. św. Andrzeja w Kędzierzynie, gdzie 210 lat temu Antoni Perlicki z Piasków i Jadwiga Bogucka z Lubochni zawarli związek małżeński. Po nabożeństwie na tle kościoła zostało zrobione rodzinne pamiątkowe zdjęcie. Następne cała rodzina pojechała do gościńca w Małachowie, gdzie wszyscy wspólnie celebrowali więzi rodzinne i wspominali piękne chwile z przeszłości oraz rodowe historie, a także zaplanowali kolejne spotkanie.   

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hgf
Hgf
06/06/2024 11:32

Młodych nie widać

Kasia
Kasia
05/06/2024 12:56

notariusze zacierają ręce

Tino
06/06/2024 11:59
Odpowiedź  Kasia

O czym Ty takie bzdury piszesz? Rodzina się spotkała we wzajemnej sympatii i rodzinnej życzliwości, a ty o jakichś notariusza h. Opanuj się komentatorze!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.