|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Tysiące książek szukało nowych czytelników

Sporo Gnieźnian, ale też przyjezdnych odwiedzających miasto, miało okazję przeszukiwać stoiska niedzielnego kiermaszu używanych książek.

Po raz kolejny na deptaku na ul. Chrobrego pojawili się mieszkańcy, którzy postanowili podzielić się posiadanymi przez siebie książkami. Za darmo, czasem symboliczną opłatę, a niekiedy i za większe stawki. Powieści, bajki, kryminały, naukowe, fantastyczne – czego tylko zapragnie dusza szukająca ukojenia w słowie pisanym i pomysłowości autora.

Wśród kilkudziesięciu wystawców stoiska były mniej lub bardziej bogate, ale każde przyciągały uwagę i to niekiedy na długie minuty, kiedy trwało wertowanie tytułów, a czasem i samych stron – „może wciągnie od razu?”. Wybór był bardzo zróżnicowany, dlatego niektórzy odchodzili z odnalezionym egzemplarzem, a czasem i kilkoma upakowanymi w torbie. To znak, że nie tylko istnieje zapotrzebowanie na takie inicjatywy, ale i są one potrzebne – bo można podyskutować na temat twórcy, wymienić się spostrzeżeniami o przeczytanych publikacjach lub też odkryć nowych, wcześniej nieznanych. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.