|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Stracili dom w pożarze. Potrzebne wsparcie w odbudowie

W ciągu kilkudziesięciu minut rodzina zamieszkała w Piekarach pod Gnieznem straciła swój dom, który uległ spaleniu oraz zalaniu w trakcie akcji gaśniczej. Ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom.

O zdarzeniu informowaliśmy w minioną niedzielę wcześnie rano. Około godziny 4 strażacy zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego, położonego w Piekarach (gmina Gniezno), tuż za granicą miasta. Po dojeździe zastano rozległy pożar poddasza oraz tarasu – ogień podsycał wiejący wiatr, który sprawił, że w krótkim czasie płomienie objęły konstrukcję dachu. W wyniku tego część budynku spłonęła, a kolejna uległa zalaniu podczas prowadzonej akcji gaśniczej. 

Ogrom zniszczeń jest przytłaczający… Odbudowa dachu, osuszenie dołu, zabezpieczenie tego co pozostało, to obecnie priorytet, wymaga on natychmiastowej interwencji, z racji zmiennych warunków pogodowych. Dom nie nadaje się do zamieszkania, w wyniku tragicznego pożaru został doszczętnie zniszczony. Stracili wszystko – dach nad głową, osobiste rzeczy, meble i sprzęty domowe. Dla rodziny oznacza to nie tylko utratę dobytku, ale również poczucia bezpieczeństwa i stabilności – informują bliscy rodziny, która utraciła swój dom. W tym celu utworzona została zbiórka pieniędzy, z której zebrana kwota zostanie przekazana na pomoc w częściowym pokryciu kosztów remontu:

https://zrzutka.pl/pozar-domu-4-osobowej-rodziny-w-piekarach-w-gminie-gniezno

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.