|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Ostatnie pożegnanie śp. Marka Gotowały

We wtorkowe południe rodzina, strażacy, samorządowcy, a także liczni mieszkańcy uczestniczyli w pogrzebie wieloletniego burmistrza Trzemeszna Marka Gotowały.

Ostatnie pożegnanie zmarłego przed kilkoma dniami samorządowca, burmistrza, radnego powiatowego oraz dyrektora szpitali w Mogilnie i Żninie, rozpoczęło się od Mszy świętej, sprawowanej w bazylice trzemeszeńskiej. W asyście strażaków godzinie 11 do świątyni wprowadzono trumnę, wokół której stanęły liczne poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych i nie tylko.

Nabożeństwo sprawował proboszcz ks. Piotr Kotowski. – Jego pasją była służba strażacka. Chyba sam pan Bóg go do tego przeznaczył, skoro kazał mu przyjść na świat 4 maja w święto świętego Floriana, patrona strażaków. Do końca pełnił funkcję prezesa miejsko-gminnego związku ochotniczych straży pożarnych – mówił kapłan w trakcie kazania, podkreślając oddanie Zmarłego każdej sprawie, w które się angażował na przestrzeni tylu lat działalności. 

Po wspólnej modlitwie słowo wygłosił jeszcze burmistrz Kacper Lipiński córka Zmarłego. Następnie trumna została wyniesiona z kościoła i przewieziona na miejscowy cmentarz. Na czele konduktu jechał wóz OSP Trzemeszno, za którym szła orkiestra, a następnie poczty sztandarowe i strażacy, dalej samorządowcy, w tym także burmistrzowie i wójtowie innych gmin oraz bliscy i znajomi.

Przy złożeniu trumny do grobu położonego na cmentarnym wzniesieniu, kilka wozów strażackich oraz dwie karetki uruchomiły sygnały dźwiękowe.


Marek Gotowała był burmistrzem Trzemeszna od 1990 do 2006 roku. Był także radnym miejskim oraz radnym powiatu gnieźnieńskiego ostatnich kadencji. Po 2006 roku był także dyrektorem szpitali w Mogilnie i Żninie. Od 1996 roku był prezesem Miejsko-Gminnego Związku OSP w Trzemesznie, pełnił też wysokie funkcje w strukturach powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wojewódzkich. Zmarł 5 czerwca br. w wieku 67 lat. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.