|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Studenci rozbudzali pasje, by pomóc pacjentkom w wyjściu z nałogu

zdjęcia nadesłane / Fot. W. Hytra, G. Knap

W poszukiwaniu ścieżki, umożliwiającej wyjście z najróżniejszych nałogów – takie były założenia projektu realizowanego przez studentów gnieźnieńskiego IKE, realizowanego w „Dziekance”.

W Gnieźnie zakończył się innowacyjny projekt z zakresu animacji społeczno-kulturalnej „Mała rzecz w wielkiej sprawie 2024”. Był on realizowany wspólnie przez Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. Aleksandra Piotrowskiego.

Projekt zakładał przeprowadzenie cyklu warsztatów przez studentki i studentów III roku kierunku projektowanie kultury dla pacjentek Oddziału Leczenia Uzależnień dla Kobiet. Jego celem było kształtowanie wśród uczestniczek pasji pomocnych w wychodzeniu z nałogów, wzmacnianie ich kompetencji społecznych, uatrakcyjnienie programu terapeutycznego Oddziału oraz zdobycie przez osoby studiujące doświadczenia w prowadzeniu działań z zakresu animacji społeczno-kulturalnej z osobami tymczasowo wykluczonymi. W ramach przedsięwzięcia przeprowadzono zajęcia przygotowujące grupę studencką do pracy w środowisku szpitalnym, a następnie zorganizowano 5 warsztatów, w których wzięło udział blisko 80 pacjentek. Najpierw odbyło się spotkanie integracyjne, a następnie warsztaty z malowania świec, tworzenia kolaży, tańca z ogniem oraz kaligrafii japońskiej. Tematyka zajęć była związana z zainteresowaniami osób prowadzących. Rozbudzanie pasji u innych jest łatwiejsze, jeśli dzielimy się z nimi naszą własną pasją.    

Projekt był kontynuacją przedsięwzięcia z 2018 r. Kierowali nim dr Kamil Wasilkiewicz z Instytutu Kultury Europejskiej UAM oraz mgr Aldona Płachtij, kierowniczka Oddziału Leczenia Uzależnień dla Kobiet Szpitala „Dziekanka”. Warsztaty poprowadzili/ły: Laura Adamski, Aleksandra Basaj, Adam Doruchowski, Weronika Hytra, Stanisław Kaczmarek, Gabriela Knap, Anita Kokot i Dawid Sas.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.