|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Mieszkańcy wsi pozbawieni bieżącej wody. Jest niezdatna do picia i mycia

Woda

Sanepid poinformował o niezdatności do spożycia wody na terenie Łabiszynka w gminie Gniezno. Do wsi mają być podstawione beczkowozy.

Jak poinformował Sanepid, na podstawie badań kontrolnych wykonanych 11 czerwca br. ustalono, że woda w wodociągu wiejskim Łabiszynek, zaopatrującym około 500 mieszkańców tej wsi, nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Jak dodano, dotyczy do aspektu bakteriologicznego w zakresie parametrów enterokoki i manganu.

– Wody nie wolno wykorzystywać do picia, przygotowywania posiłków, do mycia i płukania warzyw oraz owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością oraz utrzymania higieny osobistej – poinformował Sanepid. Wodę można jedynie wykorzystywać do spłukiwania toalet.

Jak dalej zaznaczono, administrator wodociągu został zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła zaopatrzenia mieszkańców w wodę i podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia wody do wymagań.

Jak poinformował Urząd Gminy Gniezno, beczkowozy będą dostępne przy restauracji „Zajazd przy Kominku” w dniu dzisiejszym tj. 14 czerwca o godz. 20:00 oraz w następne dni w godzinach 8:00, 12:00, 16:00 i 20:00 do czasu pojawienia się kolejnego komunikatu z Sanepidu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ena
Ena
17/06/2024 13:18

Mieszkańcy Łabiszynka powinni wziąść się do kupy i złożyć pozew. Proszę poczytać jakie konsekwencje zdrowotne mogly wyniknąć z mycia się i spożywania zanieczyszczonej wody. I pytanie jak długo mieszkańcy nieświadomie pluskali się w bakteriach kałowych bo warto było by sprawdzić kiedy sanepid przeprowadzał wcześniejsze badanie wody. Pozdrawiam

Jola
18/06/2024 09:00
Odpowiedź  Ena

To wieloletnie zaniedbane poprzedniej władzy.

Mieszkanka Labiszynka
Mieszkanka Labiszynka
19/06/2024 10:40
Odpowiedź  Jola

A obecna władza przez 5 lat co w tej sprawie zrobiła ?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.