|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Nauka w najciekawszym wydaniu. Stolica eXperymentu działa już rok

Wciąż są osoby, które jeszcze tego miejsca nie poznały, a kiedy już mają ku temu okazję, są na pewno bogatsi o jakąś wiedzę. Stolica eXperymentu, a więc interdyscyplinarna placówka naukowa, przyciąga ciekawych świata.

W piątek było oficjalnie – pierwsza rocznica zobowiązuje do tego, by podsumować działalność, wyciągnąć pewne wnioski i pomyśleć o tym, co przyniesie przyszłość. Nie zabrakło także tortu i przemówień. Otwarta rok temu Stolica eXperymentu to centrum nauki na miarę naszego regionu, które gościło już nie tylko uczniów z samego Gniezna, ale także i innych miejscowości. Tu, poprzez doświadczenie, zdobywać można wiedzę, którą nierzadko poznaje się tylko z teorii podczas lekcji w szkole. Tu też można tę wiedzę rozwijać, dzięki możliwościom w specjalnie ku temu wyposażonych salach edukacyjnych.

Poza częścią oficjalną piątek i sobota upłynęły pod znakiem festynu nauki i zabawy. Stolica eXperymentu otworzyła swe podwoje tak, jak czyni to na co dzień, ale przy tej okazji przyciągnęła też innymi, znanymi przy okazji takich pikników atrakcjami, przygotowanymi specjalnie na ten czas. Włączył się w to także Projekt „ŚWIAT”, a także CKSZiU, na terenie którego były otwarte warsztaty i możliwość zajrzenia do myśliwca SU-22.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.