|  MN (opr)  |  2 komentarze

Mieszkańcy Skiereszewa znają wartość sołectwa

zdjęcie nadesłane

W piątkowe popołudnie 14 czerwca mieszkańcy wsi Skiereszewo spotkali się w świetlicy wiejskiej na Piekarach. Powodem zebrania były wybory Sołtysa na nową kadencję.

Wysoką frekwencją byli zdumieni nawet najstarsi mieszkańcy tej podgnieźnieńskiej wsi. To tylko potwierdza rosnące w naszym społeczeństwie przekonanie o ważności wyborów i świadomość mocy swojego głosu i decyzji.

Duża liczba głosujących daje też silny mandat dla sołtysa i Rady Sołeckiej. Ustępujący sołtys Roman Solarek przedstawił sprawozdanie z minionej kadencji. Następnie przystąpiono do wyborów. W szranki stanęła Jessica Skweres i Roman Solarek. Decyzją wyborców nowym sołtysem została Jessica Skweres. Uzyskała ona 63 głosy. Ustępujący sołtys Roman Solarek otrzymał poparcie 45 głosów.

W sprawowaniu funkcji Sołtysa wsi Skiereszewo Jessice Skweres pomagać będą decyzją wyborców: Marlena Dzięcielak, Angelika Meler i Karina Święszkowska. Tym samym Skiereszewo opanowały panie. wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wielu cennych inicjatyw, dla dobra społeczności wsi Skiereszewo.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Genia
Genia
17/06/2024 11:56

Stary Sołtys zrobił swoje teraz może odejść
Taki to teraz świat .

Qter
Qter
17/06/2024 10:15

W Skiereszewie zrozumieli, że nowe czasy niosą nowe wyzwania wymagające zmiany mentalności, a do tego potrzebni są nowi ludzie, których horyzonty myślowe wybiegają poza utarte schematy. Gniezno w swojej zaskorupiałej od PRLu mentalności powinno wziąć ze Skiereszewa przykład, tymczasem wybiera ludzi, którzy żadnej wartości dodanej ze sobą już nie niosą. Wybierani przez wiele kadencji są wewnętrznie wypaleni, a ich aktywność ogranicza się do kieszonkowych parków. Gratulując nowym władzom Skiereszewa trochę mi żal, że zabrakło w nich parytetu, bo przecież wsparcie męskiego ramienia bywa niekiedy nieodzowne.



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.