|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Ruszyły prace na DW197. Potrwają prawie dwa lata

źródło: Gmina Kiszkowo

Budowa mostu oraz nowy przebieg szosy – rozpoczęły się prace budowlane na drodze wojewódzkiej nr 197, między Kiszkowem a Pawłowem Skockim.

Mowa o przeprawie nad Małą Wełną, na której od jakiegoś czasu obowiązywało zwężenie jezdni. W ramach przebudowy układu drogowego, realizowanego przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, zmienione zostanie także obecne skrzyżowanie z szosą w kierunku Dąbrówki Kościelnej. W założeniu DW197 ma przebiegać w tym miejscu po łuku.

Zasadnicze prace ziemne ruszyły już 17 czerwca i póki co ruch odbywa się bez większych utrudnień, ale z czasem roboty wejdą także na istniejący odcinek drogi. Dlatego kierowcy są proszeni o zachowanie ostrożności i przestrzeganie istniejącego oznakowania. Same prace budowlane mają potrwać do końca kwietnia 2026 roku.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.