|  Rafał Wichniewicz  |  8 komentarzy

440 tys. złotych na przebudowę toalet przy ul. Tumskiej

Publiczny szalet, który od lat istnieje przy ul. Tumskiej, ma zostać zmodernizowany. Obiekt ma być docelowo samoobsługowy.

To pierwsza kompleksowa modernizacja publicznej toalety spośród tych, które istnieją na terenie Gniezna. Przypomnijmy, że funkcjonuje ich kilka, z czego ta przy ul. Tumskiej jest obecnie najstarszą, choć niejednokrotnie już remontowaną. Teraz ma zostać zmodernizowana tak, by była bardziej dostępna.

Jak przekazano podczas Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska, ma być to toaleta samoobsługowa, która zostanie wykonana jako gotowy moduł. Modernizację obiektu przewidywano w projekcie budżetu na 35 tys. złotych, ale propozycja kompleksowej wymiany wnętrz obecnie już po zmianach, które mają być przegłosowane na czerwcowej sesji, opiewa na niespełna 440 tys. złotych.

Tak wysoką cenę w trakcie komisji tłumaczono tym, że docelowo ma to pozwolić ograniczyć koszty utrzymania obiektu (m.in. zatrudniania osoby do pobierania opłat). Przebudowa ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Do sprawy odniosło się już Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska, które na swoim koncie skomentowało z pewną ironią, że jest to najwyraźniej jedna z tych inwestycji, którymi miasto chce się przygotować do przyszłorocznych obchodów 1000. rocznicy koronacji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marko
Marko
25/06/2024 19:15

Jeżeli Pan Kamiński uważa że można zrobić taniej droga wolna. Zakłada firmę, startuje w przetargu lub szuka zaprzyjaźnionej firmy z Ziemii Gnieznienskiej lub z Pisu i wynonuje toaletę, wraz z rozbiórką starej za 100tys złotych. Wtedy będą czyny.

mieszkaniec
mieszkaniec
27/06/2024 23:03
Odpowiedź  Marko

Gdyby pan Kamiński był prezydentem, to zapewne takiego szastania pieniędzmi by nie było i rada, by Kamiński założył firmę i budował szalety w nieporadnym Gnieźnie jest tak genialna, jak genialny jest autor tego komentarza i jego wyznawcy czyli idole ciągłości władzy, dzięki której od lat Gniezno upada jest nieestetyczne, ulice brudne, podziurawione, chodniki pokrzywione i ogólnie sprawia wrażenie opuszczonego. No może poza jednym wyjątkiem, ulicy Rycerskiej, choć podobno najważniejszy rycerz już tam nie mieszka?

Marko
Marko
28/06/2024 21:00
Odpowiedź  mieszkaniec

No właśnie, gdyby Pan Kamiński był prezydentem…. Krowy by fruwaly a pisowcy z Ziemii Gnieznienskiej mądrze pisały.

Wrrr
Wrrr
25/06/2024 18:15

Oj żal Panu kaminskiemy że przegrał drugie wybory. Tanie krytykanctwo. Gniezno odwiedza tysiące turystów. A Kamiński chce im pokazać dziadostwo.

senior
25/06/2024 14:24

Jak widać nowy (stary vice) prezydent jest kontynuatorem niegospodarnosci społeczną kasą. Gniezno ma od lat wielkiego pecha, że nie ma prawdziwego gospodarza. Niestety, za upadek pierwszej stolicy Polski podziękujemy prostakom, którzy nie potrafią korzystać z demokracji i wybierają polityków a nie doświadczonych i sprawnych zarządców.

Raf
Raf
25/06/2024 13:47

żałosny jesteś, dobrze że nie zostałeś prezydentem

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
25/06/2024 13:34

Z uwagi na liczebność wycieczek toaleta w tym miejscu powinna mieć przynajmniej dwa razy więcej oczek.. I to zarówno w części dla kobiet jak i w części dla mężczyzn. Jeżeli więc nowa toaleta miała by sprostać „zapotrzebowaniu ” wycieczek, to powinna być dwu kondygnacyjna. ( piętrowa lub z częścią podziemną dla mężczyzn).. Ustawienie w tym miejscu gotowego jedno-oczkowego modułu oczywiście poprawi wygląd gnieźnieńskiej, reprezentacyjnej toalety. Nie poprawi natomiast przepustowości tego miejsca pierwszej potrzeby ! Przypomnę tylko drogiej Radzie Miasta Gniezna , że wycieczki liczą przeciętnie po 40 osób. I po zwiedzeniu skarbca archidiecezjalnego , podziemi katedry i samej katedry, prawie wszyscy uczestnicy wycieczki pilnie poszukują …….toalety.

Shadow
Shadow
25/06/2024 12:26

Pół miliona na kible, bogacze…© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.