|  Rafał Wichniewicz  |  7 komentarzy

Stanowisko firmy Carrier ws. likwidacji zakładu w Gnieźnie

Teren zakładu we wrześniu 2020 roku w dniu wmurowania kamienia węgielnego

Informacja o planowanym zakończeniu działalności funkcjonującego od zaledwie ponad trzech lat zakładu przy ul. Gdańskiej, mogła zaskoczyć wiele osób. Teraz firma przesłała swoje stanowisko w tej sprawie.

W minioną środę informowaliśmy, że firma Carrier (a nie Toshiba, jak niektórzy podawali), planuje zwolnienie 136 pracowników zatrudnionych w zakładzie funkcjonującym od 2021 roku przy ul. Gdańskiej. Pojawienie się jeszcze w 2020 roku informacji o inwestycji (początkowo jako Toshiba Carrier) było asumptem do wskazania, że lokalny rynek pracy rozszerza się i staje się coraz bardziej konkurencyjny w niektórych branżach. Teraz informacja o planowanym zaprzestaniu działalności już w lipcu br. na pewno była zaskoczeniem dla wielu osób.

Dzisiaj firma Carrier przesłała swoje stanowisko w tej sprawie: – Zakład produkcyjny w Gnieźnie jest w pełni własnością i jest zarządzana przez Carrier Global Corporation od lipca 2022 r., kiedy to Carrier nabył udziały Toshiba w Toshiba Carrier Corporation (TCC), byłej spółce joint venture Toshiba i Carrier. W efekcie Carrier zawarł umowę licencyjną na produkcję urządzeń HVAC pod marką Toshiba w zakładzie produkcyjnym w Gnieźnie – czytamy.

Jak dalej dodano: – Po podjęciu decyzji zmierzającej do optymalizacji działalności produkcyjnej, poprzez zaprzestanie produkcji w Gnieźnie i koncentrację produkcji pomp ciepła powietrze-woda oraz systemów klimatyzacji do zastosowania komercyjnego w Legnicy, firma Carrier aktywnie angażuje się w dialog z pracownikami i interesariuszami, aby w zgodzie z obowiązującymi regulacjami, zminimalizować wpływ podjętej decyzji na pracowników w Gnieźnie – napisano na koniec.

Sprawę rozmów z pracownikami o możliwości przejścia do innych firm zawarliśmy już na bazie rozmowy z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy. Mają się one odbyć w połowie lipca.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gospodarka
Gospodarka
28/06/2024 11:33

Był tani prąd, gaz i ropa z Rosji to gospodarka się rozwijała. Teraz brat z za oceanu dyktuje swoje ceny i warunki. Taka niepodległość…

Sir
Sir
28/06/2024 04:40

Miejsce na nowy market jupi ….

Ostatnio edytowane 15 dni temu przez Sir
Bujdasz Patrol
Bujdasz Patrol
28/06/2024 00:11

No to jak to jest? Ktoś planuje odwiert geotermalny, pojawia się natychmiast producent pomp ciepła. Odwiert za publiczne pieniądze, przypominam. Wody nie ma, kasa poszła….i nagle producent pomp znika? Co najmniej dziwne hmmm

rowerzysta
rowerzysta
28/06/2024 19:57
Odpowiedź  Bujdasz Patrol

Czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Ciekawe rzeczy mówisz.

Jasiu
Jasiu
27/06/2024 23:06

Czyżby były potrzeby w ludziach na sąsiednich szparagach brawo tuskowcy

JaDaM
JaDaM
29/06/2024 10:22
Odpowiedź  Jasiu

Przecież już w zeszłym roku były plany zamknięcia, to o czym tu pisać pod nazwą „tuskowcy”. Bardziej by pasowało „jarkowcy” 😉

Jaimojjj
Jaimojjj
27/06/2024 22:22

Ha ha ha ha jak oni już w zeszłym roku chcieli zamknąć firmę w Gnieźnie a takie oświadczenie to może napisać każdy© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.