|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Powiat wycenił straty po ulewie na 6,5 mln złotych

źródło: Powiat Gniezno

Obiekty podlegające Starostwu, które podczas ulewy, jaka przeszła nad Gnieznem 20 maja br. ucierpiały poprzez zalanie lub odniosły inne uszkodzenia, mają już oszacowane straty.

Powiat Gnieźnieński, podobnie jak Urząd Miejski w mijającym tygodniu, przedstawił swoje wyliczenia dotyczące strat poniesionych podczas ulewy, która 20 maja zalała miasto. Szacowana suma strat wynosi 6,5 mln złotych, co wraz z miejskimi szkodami sumuje się już na kwotę 14 mln 750 tys. złotych.

Straty poniesione przez obiekty podległe Starostwu:

  • szkoły, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna: 5 398 802 zł,
  • Starostwo Powiatowe i jednostki organizacyjne: 385 432 zł,
  • Dom Pomocy Społecznej: 439 725 zł,
  • placówki opiekuńczo-wychowawcze przy ul. Konopnickiej: 100 060 zł,
  • Centrum Kultury „Scena to dziwna”: 114 602 zł.

Zarówno Miasto w sprawie 8 mln 150 tys. złotych, jak i Powiat ze swoimi 6,5 mln złotych strat, zwróciło się do Wojewody Wielkopolskiej o uruchomienie środków pomocowych.

– Zakres niezbędnych do wykonania prac, związanych z likwidacją skutków majowego gradobicia obejmuje: osuszanie i odgrzybianie ścian, kompleksowe przygotowanie powierzchni ścian i sufitów pod malowanie, wylanie nowej posadzki i ułożenie płytek, wymianę stolarki drzwiowej, remonty elewacji zewnętrznej, wymianę pokryć dachowych i rynien spustowych, a także uprzątnięcie terenów zewnętrznych – informuje Starostwo.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.