|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Prawie dobę jechali nad morze. Wszystko dla Oliwii

zdjęcie nadesłane

Dwóch mieszkańców naszego powiatu odbyło rowerową wyprawę, która zajęła im całą noc i praktycznie dzień – tylko po to, by pomóc w zbiórce pieniędzy na rehabilitację Oliwii.

W minioną sobotę 29 czerwca na Facebooku informowaliśmy około godziny 20, że z Gniezna w podróż na północ wyruszyli Krystian i Marcin. Wspólnie zdecydowali się wesprzeć rehabilitację 14-letniej mieszkanki gminy Niechanowo, która po udarze dochodzi do siebie, ale wymaga rehabilitacji – po to, by mogła wrócić do sprawności. 

Rowerzyści po pożegnaniu się z bliskimi wsiedli na swoje jednoślady i skierowali się ulicami Gniezna w stronę ulicy Gdańskiej. Praktycznie do rogatek miasta towarzyszyło im kilku innych mieszkańców, którzy na swoich kołowcach zdecydowali się ich „odprowadzić” na prostą, która wiodła w stronę Bydgoszczy. 

Podróż zajęła im w sumie prawie 23 godziny, podczas której pokonali 300 kilometrów – co naliczano także dla Gniezna w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Jak przekazał nam Krystian, w nocy podróż przebiegała bardzo przyjemnie przy temperaturze 22 stopni, ale w dzień dopadły ich niedzielne upały. Skwar dał się im we znaki, ale zapowiadana „ulga” w postaci burzy dopadła ich tuż przed Gdańskiem, przez co musieli przeczekać – było niebezpiecznie, gdyż wiatr łamał drzewa, ale ostatecznie po prawie 23 godzinach dotarli do mety – przed wejście na molo w Sopocie. 

Pomóc Oliwii można cały czas na zbiórce:

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.