|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Setne urodziny pani Stanisławy

źródło: Michał Powałowski Fb

Wyjątkowy jubileusz setnych urodzin obchodziła mieszkająca od pewnego czasu w Gnieźnie pani Stanisława Kiełczewska.

Pani Stanisława urodziła się w 1924 roku w Ruchocinku i właśnie na terenie gminy Witkowo spędziła większość swojego życia. Od jakiegoś czasu mieszka jednak w Gnieźnie. Ponad połowę swojego życia przepracowała jako nauczycielka. 

– Pani Stasia – bo tak o sobie mówi Jubilatka – ma za sobą wiele ciekawych doświadczeń – jak choćby to, kiedy w tajemnicy przed rodziną odtworzyła przydrożny krzyż, który został zniszczony w trakcie okupacji w Ruchocinku. A muszę dodać, że sprawa z odbudowaniem figury wydarzyła się niecałe 10 lat temu – poinformował prezydent Michał Powałowski, który odwiedził jubilatkę wraz z kierownikiem USC Mariuszem Kabacińskim. Przy udziale rodziny, goście złożyli pogratulowali pani Stanisławie tak pięknego wieku i życzyli dużo zdrowia.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.