|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Do OSP Mieleszyn dotarł nowy wóz

Źródło: Gmina Mieleszyn

Po długim oczekiwaniu, druhowie z OSP Mieleszyn w końcu otrzymali swój nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Został on powitany przez mieszkańców w miniony czwartek.

OSP Mieleszyn to jednostka ratowniczo-gaśnicza, wchodząca w skład systemu na terenie powiatu gnieźnieńskiego, która jest jedną z najbardziej wysuniętych na północ od Gniezna (oprócz OSP Łopienno). Mieleszeńscy druhowie od kilku lat już wyczekiwali nowego wozu – najmłodszy z posiadanych przez nich Jelczy liczył już sobie 26 lat, a drugi przeszło 30.

Informacja o tym, że to właśnie OSP Mieleszyn otrzyma nowy pojazd, który zasili ich jednostkę, otrzymali w styczniu br. Na ten cel gmina, jako wkład własny, zarezerwowała niebagatelną jak na posiadane środki kwotę 700 tys. złotych – druga część takiej samej kwoty pochodziła z dofinansowania.

W miniony czwartek nowy pojazd przyjechał do Mieleszyna w atmosferze strażackiego świętowania, na które zjechali się druhowie z innych sąsiednich jednostek ochotniczych. Nie zabrakło przy tym wielu mieszkańców, dla których było to nie lada wydarzenie – był też tort i fajerwerki.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
14/07/2023 18:35

Te Żółte pasy fluorescencyjne na samochodzie prezentują się super !!

Iza
Iza
26/11/2022 18:25

O psach i innych zwierzętach nikt nie pomyslal z tymi fajerwerkami!!!!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.