|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Ponad 100 karmników trafi do placówek Gminy Gniezno

Karmniki dla szkół
Zdjęcia nadesłane

Gmina Gniezno zainaugurowała akcję pod nazwą #Karmnik dla Ptaka, skierowaną do placówek edukacyjnych na terenie tego samorządu. 

Urząd Gminy Gniezno wdrożył w życie pomysł, aby rozpropagować wśród dzieci i młodzieży potrzebę dokarmiania ptaków w okresie zimowym.

W ramach akcji, obdarowano obdarować wszystkie placówki oświatowe w Gminie Gniezno drewnianymi karmnikami, których jest ponad setka. Wspomniane przedmioty wykonane są przez firmę Giftbajery z Braciszewa. Karmniki trafią do żłobka, przedszkoli, szkół podstawowych, a także do gminnej biblioteki.

– Rozpoczynając to działanie, nie chcieliśmy tylko przekazać karmników dla placówek. Poszliśmy o krok dalej. Ponieważ każde podobne działanie powinno być poparte sprawdzoną wiedzą, w pakiecie nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne do przeprowadzenia zająć w ramach edukacji przyrodniczo-ekologicznej – informują urzędnicy. Załączone pomoce przygotowane zostały przez Rozbieganego Belfra – nauczyciela z gminy: – Mamy nadzieję, że akcja wyjdzie poza mury szkół i przedszkoli, angażując tym samym mieszkańców do zainteresowania tematem dokarmiania zwierząt zimą.

#Tagi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.