|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Plan urządzenia lasów do 2032 roku – miejsca tożsamości kulturowej do konsultacji

Las
Źródło: Google Street View

Nadleśnictwo Gniezno informuje o pracach prowadzonych nad Planem Urządzenia Lasów dla podlegającego mu obszaru. W ramach konsultacji społecznych mieszkańcy mogą zgłaszać miejsca, które mają znaczenie dla tożsamości kulturowej lokalnej społeczności.

Obecnie na terenach podległych Nadleśnictwu Gniezno znajduje się kilkadziesiąt punktów, które są oznaczone jako „lasy kluczowe dla tożsamości kulturowej lokalnych społeczności”. Od Nowaszyc, przez Gniezno aż po Wólkę są to w większości pomniki przyrody, ale nie brakuje także zagubionych gdzieniegdzie cmentarzy, pomników, kapliczek czy pojedynczych mogił.

W kontekście konsultacji mówi się tu o lasach ze szczególnymi walorami przyrodniczymi HCVF kategorii 6. Oznacza to, że obejmuje ona lasy ważne kulturalnie, przyrodniczo, ekonomicznie lub religijnie dla społeczności lokalnych, w których zlokalizowane są wszelkie elementy dziedzictwa kulturowego – takie jak wymienione powyżej.

Do listy miejsc, która znajduje się w tym obszarze, można wprowadzać nowe pozycje. Uwagi w tym zakresie można zgłaszać za pośrednictwem formularza na adres mailowy Nadleśnictwa Gniezno: gniezno@poznan.lasy.gov.pl Konsultacje trwają do 15 grudnia br.

Pliki:

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mirek
mirek
08/12/2022 10:38

żadnych ingerencji,las na fotce tak ma wygldać,przecinki,docinki,wycinki dość tego,las tego nie potrzebuje,odpowiedzialność za czystość w lesie i koniec tematu.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.