|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

PCPR jeszcze bardziej dostępny dla potrzebujących

Siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zyskała kolejną inwestycję – windę, której tak bardzo w tym budynku brakowało. Od teraz obiekt jest jeszcze przystępniejszy dla osób potrzebujących i szukających wsparcia.

Inwestycja obejmowała nie tylko budowę windy, ale także termomodernizację całego budynku wraz z elewacją oraz montaż instalacji. Dodatkowo wyburzono także garaże znajdujące się na dziedzińcu oraz mur od strony ul. Sienkiewicza. W ten sposób udało się pozyskać dodatkowe miejsca postojowe dla pracowników instytucji – docelowo ma on zostać jeszcze w przyszłości utwardzony.

– Budynek dość długo stał pusty. Najpierw wyremontowaliśmy jedno i drugie piętro, po czym w kolejnym etapie trzeba było dobudować windę – przyznała wicestarosta Anna Jung.

Koszt inwestycji wyniósł 2 mln 39 tys. złotych, z czego 1 mln 270 tys. złotych pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dostosowanie obiektu trwać będzie nadal – na ostatnim piętrze w planie jest utworzenie siedziby dla Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Na ten cel zabezpieczono w budżecie 700 tys. zł – trwa tworzenie koncepcji zagospodarowania, a następnym krokiem będzie składanie wniosków o środki.

– Winda powstała ku naszej radości i naszych klientów, częstokroć osób niepełnosprawnych ruchowo, ale nie tylko, również dzieci, rodzin, które mają problem z dotarciem z maluchami w wózkach. Dla nas dzisiaj jest to kolosalne udogodnienie – mówiła Dorota Perlik, dyrektorka PCPR. Obecnie w jednostce skupionych jest ok. 140 rodzin zastępczych, w których przebywa około 250 dzieci: – Cały czas szukamy rodzin zastępczych – przyznała.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.